Jakie trendy aranżacji wnętrz powrócą porą zimową?

Jak w każdej branży, także w aranżacji wnętrz pewne zwyczaje każdorazowo powracają. Jednego lata jest cieszący się popularnością ustalony styl, innego nowatorski. Z jednej strony jest to piękne, dlatego że nie ma zwyczajności w tej branży.

Ale z drugiej może okazać się męczące, gdyż niejako zmusza do podążania za modą. W ostatnim czasie aranżacja wnętrz dzieli się ostatnio na 2 rodzaje trendów. Pierwszym są te, które się periodycznie zmieniają. Współcześnie jest to na przykład minimalizm, styl prowansalski, loftowy czy glamour.

Aranżacja wnętrz – współczesne trendy

Te trendy w danym sezonie obowiązują, tymczasem w kolejnym ich miejsce zastąpią inne. Ale możemy zarówno wymienić drugi typ trendów aranżacji wnętrz. Otóż są to trendy niezmienne, które bez względu na nowe pomysły w świecie aranżacji wnętrz są takie same. Te trendy są uniwersalne i w pewnym sensie bezpieczne, bo zawsze można do nich wracać, a one nie utracą ze swej świeżości. Przykładem takiego stylu jest styl klasyczny.

Jakie więc współcześnie trendy będą aktualne na zimę? Otóż bez cienia wątpliwości styl glamour. Bez wątpienia nie każdego konsumenta stać na aranżację jak pałacowe wnętrza, które cieszą oko swą królewskością. Ale styl glamour jest zarówno możliwy do zastosowania w niewielkich pomieszczeniach. Nie potrzeba tu wielkich komnat.

Styl glamour

Co go więc określa? Otóż ten styl określa się zastosowaniem: srebrnych czy złotych dodatków, stylowego oświetlenia, lakierowanych mebli czy dużej ilości luster. Kolejnym stylem godnym uwagi jest styl dworski. Jest on odniesieniem do obrazu dziewiętnastowiecznej wsi angielskiej. Jeżeli kogoś nie interesuje sielanka wiejska, to powinien skorzystać ze stylu orientalnego.

Styl lofotowy

Ten styl aranżacji wnętrz czerpie wzorce z kraju kwitnącej wiśni. Jego klimat pozwala go wdrożyć w takich pomieszczeniach jak: jadalnie, kuchnie czy sypialnie. Nie każdy rezydent planuje jednak na jesień czy zimę poważne remonty i wydatki. Co mają uczynić ci, którzy nie dysponują dużymi środkami pieniężnymi czy po prostu nie planują remontu, a chcą przekształcić oblicze swojego mieszkania? Otóż pozostaje im sięgnięcie po dodatki, takie jak: poduszki ozdobne, lampy czy ramki na zdjęcia. Dzięki takiej aranżacji pomieszczenie zmieni swój charakter. A mieszkańcy zyskają komfort.