Urządzanie mieszkania – które style są obecnie zazwyczaj wybierane przez Polaków?

Urządzając własne mieszkanie ogromna większość osób decyduje się dziś na określoną stylistykę. Oczywiście, pomieszanie paru różnych stylów może zapewnić naprawdę oryginalny efekt, trzeba natomiast pamiętać, że w takim przypadku naprawdę trudno osiągnąć harmonię. Które style w takim razie charakteryzują się dziś największym zainteresowaniem?

Wiele osób preferuje styl nowoczesny. Wyróżnia się on prostymi formami, brakiem zbyt wielu ozdobników oraz soczystymi wyraźnymi kolorami. Część osób decyduje się w takim przypadku na wybieranie mebli w kontrastowych barwach, między innymi białej oraz czerwonej albo białej i czarnej. Meble w stylu nowoczesnym są dziś powszechnie oferowane na rynku, tym samym na pewno nie będzie się miało dużych kłopotów z wybraniem zadowalających artykułów.

Poza stylem nowoczesnym istotną popularnością cechuje się styl skandynawski, prosty, nawiązujący do natury. Królują w nim meble wykonane z prawdziwego drewna, które są rzeczywiście trwałe, a jednocześnie świetnie się prezentują. Styl skandynawski preferuje jasne barwy, zwłaszcza biały. Znakomicie sprawdzają się również różne odcienie szarego. Naprawdę interesującym rozwiązaniem są białe meble do łazienki. Dlaczego? Głównie przez wzgląd na fakt, że polskie łazienki niekiedy mają naprawdę niewielkie rozmiary. Wprowadzenie ciemnych kolorów mogłoby je zbyt bardzo optycznie zmniejszać, co nie jest korzystnym rozwiązaniem.

W związku z tym, zdecydowanie lepiej sprawdzają się jasne barwy. Styl skandynawski jest lubiany także z jeszcze jednego powodu – urządzenie mieszkania w tej stylistyce jest najczęściej dosyć tanie. Mekką wszystkich miłośników podobnych rozwiązań będzie więc naturalnie duży sklep z meblami oraz dodatkami, jaki oferuje różnorodny asortyment produktów w atrakcyjnych cenach. Kolor biały jest typowy też dla stylu prowansalskiego, nawiązującego do stylistyki francuskich domów wiejskich i stylu shabby chic, co w przełożeniu na język polski oznacza „stary szyk”.

Wiele osób decyduje się też na styl francuski, jaki jest dość bogaty i lubuje się w wystawnych, bogato zdobionych meblach oraz dekoracjach. Podsumowując – szeroki wybór stylów powoduje, że każda osoba będzie w stanie wybrać rozwiązanie dla siebie.